4. opća planinarska škola

Planinarsko društvo “PLJUSAK” iz Rijeke pokreće 4. opću planinarsku školu s početkom 28.04.2016.

Voditelji škole su Martina Šupak i Milan Gredelji.
Predavanja će se održavati svakog četvrtka od 19 – 21 sat.

Teme predavanja usklađene su s pravilnikom HPS-a. Predavači su iskusni planinari markacisti i vodiči, liječnica, te pripadnici HGSS-a. Svakog vikenda održavati će se izleti i terenske vježbe (kretanje u planini, orijentacija,korištenje tehničke opreme, prva pomoć…).

Upisi se vrše do popunjenja grupe svakog petka od 18-20 sati u prostorijama društva: Rijeka, Krešimirova 5.
Uz popunjenje pristupnice i plaćanje školarine u iznosu od 200,00 kn pohađanje opće planinarske škole moguće je članovima planinarskih društava koji su članovi HPS-a.

Pri upisu moguće je prijaviti se za kupnju osnovne literature za pohađanje Opće planinarske škole :
Planinarski udžbenik, A Čaplar
Planinarski dnevnik itd.

Nakon uspješnog pohađanja škole pristupa se završnom ispitu koji će se održati 26.06.2016.

Opća planinarska škola dobar je put za uključivanje u rad pojedinih sekcija matičnog planinarskog društva i za daljnje usavršavanje.

Ažurirano 16. rujna 2016 — 11:27