Najava 3. Opće planinarske škole

Planinarsko društvo “PLJUSAK” iz Rijeke pokreće 3. opću planinarsku školu  s početkom 29.04.2015. 13.05.2015.
Voditelji škole su Martina šupak i Milan Gredelji. Predavanja će se održavati svake srijede od 19 – 21 sat. Teme predavanja usklađene su s pravilnikom HPS-a. Predavači su iskusni planinari markacisti i vodiči, liječnica, te pripadnici HGSS-a. Svakog vikenda održavati će se izleti i terenske vježbe (kretanje u planini, orijentacija,korištenje tehničke opreme, prva pomoć…).
Upisi se vrše do popunjenja grupe svakog petka od 18-20 sati u prostorijama društva: Rijeka, Krešimirova 5. Uz popunjenje pristupnice i plaćanje školarine u iznosu od 200,00 kn pohađanje opće planinarske škole moguće je članovima planinarskih društava koji su članovi HPS-a.
Pri upisu moguće je prijaviti se za kupnju osnovne literature za pohađanje Opće planinarske škole :
Planinarski udžbenik, A Čaplar
Planinarski dnevnik itd.
Nakon uspješnog pohađanja škole pristupa se završnom ispitu koji će se održati 28.06.2015. 12.07.2015
Opća planinarska škola dobar je put za uključivanje u rad pojedinih sekcija matičnog planinarskog društva i za daljnje usavršavanje.